Ana içeriğe atla

Sohbet Başlatma

Sohbet listesindeki Yeni sohbet seçilir.

tedu

tedu

Yazı stili alt taraftaki "Format" seçeneği ile belirlenir.

tedu

Mesaj hazır olduğunda "Gönder" butonu ile gönderilir. Bu işlem ile sohbet başlatılır. Bir kişinin profil kartından birebir sohbet başlatabilirsiniz. Kişi kartı seçilerek, bir kanalda veya aramada kişinin resmine tıklanarak sohbet açılabilir.

Grup sohbeti de birebir sohbet ile aynı şekilde başlatılabilir. Sohbet listesindeki Yeni sohbet butonu seçilir. “Kime” alanının sağ tarafındaki aşağı oku seçilir ve “Grup Adı” alanına sohbet için bir ad yazın. Kime alanına eklemek istediğiniz kişilerin adları eklenir.

tedu

Yeni bir konuşma başlatır. Grup sohbetine erişimi olan herkes iletileri gönderebilir. Grup sohbetine 100’e kadar kişi eklenebilir.

Konuşmaya daha fazla kişi eklenmesi için “Kişi Ekle” butonu (veya grup sohbetinde katılımcıları görüntüle ve ekle) tıklanır. Sohbet etmek istenilen kişilerin adları yazılır, sohbet geçmişinin ne kadarının ekleneceği seçilir ve “Ekle” butonu tıklanır.

Ek Bilgi: Bir kişi grup sohbetine eklenirken (birebir sohbete değil), sohbet geçmişi de eklenebilir.

tedu

Teams tarafından ilk iletiden itibaren tüm sohbet geçmişi kaydedilir. Eğer bir kişi gruptan ayrılırsa, sohbet yanıtları yine de sohbet geçmişinde kalır.

Grup sohbetindeki kişilerin görüntülenmesi için, sohbet başlığındaki katılımcı sayısının üzerine gelinir ve herkesin adının bulunduğu liste görüntülenir.

tedu