Ana içeriğe atla

Online Exam Collaboration

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın 22.05.2020 tarihli ve 31978 sayılı yazısı 5. Maddesinde "dijital ortamlara erişim imkanı olmayan öğrenciler için öğrencinin bulunduğu yerdeki üniversite birimleri öncelikli olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer kamu kurumlarının bilgisayar ve internet erişim olanaklarının değerlendirilmesi" istenmiştir.

Bu kapsamda, dijital ortamlara erişimi olmayan öğrencilere yönelik alternatif çevrimiçi erişim imkanlarının sunulması amacıyla; Üniversitemizin bilgisayar laboratuvarları 09.00 - 18.00 saatleri arasında Yükseköğretim Kurumlarına kayıtlı olan ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin kullanımına açılmıştır. Üniversitemizin bu imkânlarından faydalanmak isteyen öğrencilerin; aşağıdaki formları doldurup imzalayarak ichizmetler@tedu.edu.tr adresine göndermeleri ve yerleşke girişlerinde kayıtlı oldukları Üniversiteye ait öğrenci kimlik kartını beyan etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca Üniversitemiz öğrencilerinin uzaktan yapılacak derslere, sınavlara kesintisiz katılabilmesini sağlamak için diğer üniversitelerin yerleşkelerindeki bilişim alt yapısından istifade edebilmeleri konusunda işbirliği yapılmaktadır. Üniversitemiz ile bu yönde bir işbirliği içerisinde olan ve ilgili bilgilendirmelerini paylaşan üniversitelerin listesine ve başvuru prosedürlerine bu linkten erişebilirsiniz.